Ивет Лалова е на финал на 200 метра

Автор: Няма коментари Сподели:

Българката Ивет Лалова увенча отличното си представяне на Световното първенство по лека атлетика в Пекин с класиране за финала в бягането на 200 метра. За да влезе между осемте най-добри в света, Лалова подобри най-добрия си личен резултат, като постигна 22.32 секунди. Старият й рекорд бе 22.51 сек., поставен още през 2004 година.

Тя стартира в първата от трите полуфинални серии, от които по регламент право за участие във финала получаваха първите две в класирането плюс двете най-добри времена сред останалите атлетки. Лалова бяга в девета пътека и финишира трета на малка разлика след Илейн Томпсън от Ямайка (22.13 сек.) и американката Кандис Макгрон (22.26 сек.). Общо шест състезателки в този полуфинал бягаха под 23 секунди.

След провеждането и на останалите две серии българката се оказа с първото “губещо” време, даващо право на участие във финала. Същевременно времето й е четвърто сред всички участнички във финала.

Най-бърза в полуфиналите беше британката Дина Ашър-Смит, която спечели третата серия с 22.12 сек. Европейската шампионка на 100 и 200 метра Дафне Схипърс, която в Китай спечели сребърния медал на 100 м, нямаше проблеми във втората серия в полуфиналите и със спиране накрая спечели с 22.36 сек. Другите финалистки са Дженеба Тармох (САЩ) с 22.38 сек, Шерън Симпсън (Ямайка) с 22.53 сек и Вероника Кембъл-Браун (Ямайка), която се класира с второто най-добро “губещо” време – 22.47 сек.

Финалът е в петък в 16 часа българско време.

Източник: mediapool.bg