Атлетико (Мадрид) изпревари Барса и поведе в Испания.

Автор: Няма коментари Сподели:

Атлетико Мадрид е новият лидер в испанската Примера дивисион. Тимът победи с минималното 1:0 Леванте и вече има 41 точки, като води с 2 на Барселона, който по-рано не успя да победи Еспаньол (0:0). Каталунците обаче остават с мач по-малко заради участието си на Световното клубно първенство.

Появилият се като смяна в 73-ата минута Томас Партей беше героят за „дюшекчиите“, след като вкара единственото попадание (81 минута). „Висенте Калдерон“ беше готов да избухне още във втората минута, когато Саул Нигес се извиси в наказателното поле и въпреки не много сериозния си ръст, засече центриране от корнер.

Вратарят на валенсианци Мариньо не трябваше да намесва, защото топката прелетя покрай дясната му греда. В 28-ата минута и гредата спаси Леванте, като тимът на Диего Симеоне отново показа силата си при статичните положения. Този път Стеван Савич бе на точното място, като стреля с глава и намери напречната греда.

След почивката домакините продължиха да имат тотален превес, но така и не стигаха до гола. В 54-ата Коке също разтресе рамката на вратата, като посрещна с мощно воле лошо изчистена от противниковата защита топка. Мариньо беше безпомощен пред снаряда, който отскочи от напречната греда.

Младият ганаец Томас Партейзамени Джаксън Мартинес и в 81-ата минута откри резултата. 22-годишният футболист мина покрай няколко играчи на Леванте и от 8-9 метра стреля към вратата. Мариньо закачи кълбото, но в него бе останала достатъчно сила, за да се претърколи през голлинията – 1:0.

Райо Валекано – Реал Сосиедад
Баланс: 32 мача, 12 победи за Райо Валекано, 6 равенства, 14 победи за Реал Сосиедад
19:15 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Виляреал (F+ HD)
Баланс: 26 мача, 11 победи за Депортиво (Ла Коруня), 5 равенства, 10 победи за Виляреал
03.01.16
19:15 ч.
Атлетик (Билбао) – Лас Палмас
Баланс: 64 мача, 31 победи за Атлетик (Билбао), 17 равенства, 16 победи за Лас Палмас
03.01.16
21:30 ч.
Валенсия – Реал (Мадрид) (Sport +)
Баланс: 160 мача, 43 победи за Валенсия, 34 равенства, 83 победи за Реал (Мадрид)