БЕЛГИЯ – ИТАЛИЯ 0:2 /видео на руски език/

Автор: Няма коментари Сподели:

Националният отбор на Италия започна с победа участието си на Евро 2016. Тази вечер “адзурите” се наложиха с 2:0 над Белгия в първия си мач от група “Е” на турнира. Емануеле Джакерини откри резултата в 32-ата минута, а Грациано Пеле реши всичко в добавеното време на мача в 93-ата минута.

Двата тима изиграха един от най-добрите двубои от началото на еврофиналите, като създадоха куп интересни положения пред двете врати и е истинско чудо, че бяха отбелязани само два гола.

В началото на мача отборът на Белгия стоеше по-добре на терена. В 10-ата минута Раджа Наинголан отправи опасен далечен удар и Джанлуиджи Буфон с прекрасен рефлекс спаси. Нинджата имаше нов шанс да обстрелва вратата на съперника в 22-ата минута след грешно изчистена топка, но този път стреля встрани.

45

Постепенно обаче Италия се окопити и в 26-ата минута стигна до първата си голова възможност като далечен удар на Грациано Пеле мина встрани от вратата. В 32-ата минута “адзурите” стигнаха и до откриване на резултата. Леонардо Бонучи с невероятен извеждащ пас зад центъра на терена намери Емануеле Джакеринизад защитата, халфът прецизно овладя и прати топката във вратата.

Това попадение още повече окрили италианците, които заиграха далеч по-добре. В 35-ата минута далечен удар на Антонио Кандрева постави под напрежение Куртоа, който все пак спаси. Веднага след това Пеле бе изпуснат при едно центриране в наказателното поле, но отблизо с глава стреля покрай вратата.

45

Белгия пък отговори с далечен удар на Аксел Витсел в 39-ата минута, който обаче не бе в очертанията на вратата.

В началото на второто полувреме играта стана много отворена и се заредиха атаки и към двете врати. В 53-ата минута Ромелу Лукаку изскочи очи в очи с Буфон, но ударът му по чудо не намери вратата. Само минута по-късно събитията се пренесоха в другото поле и Куртоа трябваше да спасява след удар с глава на Пеле. Малко след това пък последва нов шанс за Белгия и Едер Азар стреля, но Буфон спаси.

45

В следващите минути имаше леко затишие преди в 70-ата минута Дрис Мертенс доста оптимистично да опита да прехвърли Буфон от центъра на терена. В 73-ата минута пък Джакерини пробва далечен удар от движение, но не особено успешно.

В 82-ата минута Белгия имаше нов страхотен шанс да стигне до изравняване, като този път Дивок Ориги бе изпуснат от защитата при едно центриране в пеналта, но изстрелът с глава на младока мина над вратата.

“Червените дяволи” обаче се оголиха доста в отбрана и можеше да бъдат наказани в 85-ата минута. ТогаваИталия организира хубава контра и Чиро Имобиле отправи силен удар, като само намесата на Куртоа попречи да се стигне до втори гол.

В 90-ата минута пък и отбраната на Италия действа лошо и позволи топката да стигне до Маруан Фелаини във вратарското поле, но играчът на Ман Юнайтед не се ориентира и не успя да отбележи.

45

В добавеното време на мача “адзурите” все пак решиха всичко с втори гол в своя полза. Те организираха поредна контраатака като Кандрева с техничен прехвърлящ пас намери Пеле в наказателното поле, а нападателят от воле неспасяемо заби кълбото в мрежата за крайното 0:2.

Така трите точки отидоха на сметката на Италия и по този начин “скуадра адзура” поведе в класирането в група “Е”, докато Белгия е на дъното с нулев актив.