Шок, сензация! Храбрите южнокорейци детронираха шампиона Германия в Русия…

Автор: Няма коментари Сподели:

Германия отпадна от световното първенство по футбол в Русия. Южнокорейците направиха на пух и прах световния шампион в Германия. Те победиха с 2:0 с два гола в продължението на мача.

За шести път световен шампион отпада в груповата фаза и не стига осминафиналите.

До този момент Германия не бе отпадала в този етап на надпреварата.

Южна Корея вкара гол, но попадението бе отменено заради засада! Последва намеса на ВАР. Реферът разгледа положението и отсъди гол за Южна Корея, който е дело на Йон-Гвон Ким!

Нойер отиде в полето на Южна Корея, но Хьон-Мин Сон бе изведен сам на празна врата и вкара за 2:0!

“Футболът е проста игра. 22-ма души тичат след топката 90 минути и накрая винаги побеждава Германия.”, звучеше крилата фраза на легендата Гари Линекер.

Днес обаче на Линекер му се наложи отново да внесе корекции. Причина бе отпадането на Германия още в предварителната група на Мондиала след 0:2 срещу Южна Корея. Ето как промени той фразата: “Футболът е проста игра. 22-ма души тичат след топката 90 минути и накрая вече невинаги побеждават германците. Предишната версия отива в историята”, написа Линекер веднага след днешното фиаско на “маншафта”.

От тази група Швеция е на 1/8-финал на световното първенство по футбол. Тре кронур победи Мексико с 3:0 и продължава напред в надпреварата. Същото се отнася и за “ацтеките”, които са в топ 16 след шокираща загуба на световния шампион.