Ансамбълът ни по художествената гимнастика спечели втори златен медал на турнира от Световната купа в Баку

Автор: Няма коментари Сподели:

Ансамбълът ни по художествената гимнастика спечели втори златен медал на турнира от Световната купа в азербайджанската столица Баку.

След първото място във финала на пет обръча, възпитаничките на Весела Димитрова триумфираха и в съчетанията с три топки и две въжета.

Отборът ни в състав Симона Дянкова (капитан), Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова отново получи най-висока оценка от съдиите – 19.050, и така по безапелационен начин окупира първото място на почетната стълбичка.

Така грациите ни завършиха участието си в Баку с три медала – два златни и един сребърен от многобоя.

В челната тройка във финала с три топки и две въжета попаднаха още ансамблите на Япония и Украйна, които получиха оценки от 18.000 точки.

Заради по-високата си си оценка за изпълнение обаче, японките взеха среброто.