Дългогодишният външен министър на Русия описва войната със Съединените щати и как да я прекратим.
Съдържание:
0:00 САЩ във война ли са с Русия?
12:56 Посланието на Русия към Запада чрез хиперзвукови оръжия
17:47 Има ли разговори между Русия и САЩ?
23:18 Колко са загиналите във войната Украйна/Русия?
28:21 Какво ще е необходимо, за да сложи край на войната?
36:11 Какво се случи с Алексей Навални?
39:45 Борис Джонсън иска войната да продължи
45:43 Санкции срещу Русия
56:31 Китайско-руският съюз
1:02:18 Кой взема външнополитически решения в САЩ?
1:05:05 Байдън тласка САЩ към ядрена война преди Тръмп да встъпи в длъжност
1:08:52 Какво се случва в Сирия?
1:13:08 Мислите на Лавров за Тръмп
Резюме
- Позиция на Русия относно конфликта: Лавров подчертава предпочитанието на Русия за мирни решения, но критикува провокативните действия на НАТО и САЩ, определяйки ги като подкопаващи глобалната сигурност. Той отбелязва: „Искаме да избегнем война с когото и да е, особено със САЩ.“
- ️ Хибридна война в Украйна: Лавров описва текущия конфликт като „хибридна война“, подчертавайки участието на САЩ и НАТО чрез военна помощ и стратегии. Той заявява: „Западът игнорира нашите легитимни опасения за сигурността.“
- Харта на ООН и международно право: Министърът призовава за спазване на Устава на ООН, особено относно уважението към суверенитета и самоопределението. Той оспорва западния разказ, заявявайки: „Хартата не е само за териториална цялост, а и за уважение към човешките права.“
- Интереси за сигурността на Русия: Лавров настоява за несъмнени мерки за сигурност, като забрана за бази на НАТО в Украйна и гаранции за културните и езиковите права на руснаците. „Украйна трябва да остане неутрална държава,“ подчертава той.
- Хиперзвукови оръжия и стратегически сигнали: Лавров обсъжда руските хиперзвукови ракетни системи като средство за възпиране на западната агресия, заявявайки: „Надяваме се тези сигнали да бъдат разбрани сериозно.“
- Предишни опити за преговори: Лавров разказва за провалени споразумения като Минските споразумения и Истанбулските принципи, приписвайки провала им на западната намеса. Той припомня: „Борис Джонсън директно повлия Украйна да изостави мирните преговори.“
- Западно влияние в Украйна: Лавров критикува ролята на САЩ и Великобритания в изострянето на напрежението, казвайки: „Западът постоянно подхранва конфликта под прикритието на подкрепа за демокрацията.“
- Икономически санкции и адаптация: Той обсъжда влиянието на санкциите, твърдейки: „Това, което не ни убива, ни прави по-силни,“ и подчертава ориентацията на Русия към самодостатъчност и партньорства с извънзападни страни.
- ☢️ Рискове от ядрена война: Лавров предупреждава за катастрофалните последствия от ядрена конфронтация, предупреждавайки срещу западната вяра в „ограничен ядрен обмен“.
Поглед базиран на числа
- Граници от 1991 г.: Лавров оспорва призивите на Запада за връщане към границите на Украйна от 1991 г., подчертавайки текущото конституционно включване на Донецк, Луганск и други региони в Русия.
- Сравнение на жертвите: Той сравнява жертвите във войната в Украйна с по-високия брой цивилни жертви в Газа, подчертавайки: „10 години конфликт в Украйна доведоха до далеч по-малко жертви в сравнение с последните събития в Палестина.“
Присъединете се към нашия канал в Телеграм: https://t.me/trakiaworld