Велика нощ за Лестър – две шампионски титли!

Автор: Няма коментари Сподели:

‘Лестър Сити’ спечели футболната титла в Англия без да играе – равенството на ‘Тотнъм’ срещу ‘Челси’ се оказа достатъчно за триумфа на ‘лисиците’.

Английският град Лестър доживя най-илаката нощ в спортната си история. Първо футболният клуб “Лестър Сити” спечели предсрочно шампионатът във английската Висша Лига.

“Лисиците” са недостижими на върха в класирането, след като досегашният първенец “Челси” спря основният конкурент на новия шампион – Тотнъм с 2:2 на “Стамфорд Бридж”, след като гостите поведоха с 0:2.

Половин час по-късно Марк Селби, известен с пракоря “Веселяка от Лестър”, донесе на родния си град и световна титла по снукър. Англичанинът победи на финала китаеца Динг с 18:14 фрейма и за втори път в кариерата си спечели световния шампионат. Усмихнат, Селби не пропусна да поздрави футболния отбор с първото място.