Испания срещу чехите!

Автор: Няма коментари Сподели:

Европейският шампион Испания започна с успех финалите на Стария континент, провеждащи се във Франция. Ла фурия роха победи с минималното 1:0 Чехия в мач от Група D на UEFA EURO 2016. Единственото попадение реализира Жерар Пике в самия край на двубоя.

Съставът на Чехия беше напът, със затворена игра и без много качество, все пак да поднесе изненада, но тимът на Павел Върба се пропука в 87-ата минута на срещата.

За сметка на това Испания превъзхождаше своя съперник по всички параграфи, владееше топката, създаде огромен брой положения, игра със самочувствие, но успя да вкара само едно попадение.

Тимът на Висенте дел Болске продължи серията си, като записа 9 поредни официални мача с победи, благодарение на защитника на Барселона. В 87-ата минута Андрес Иниеста центрира в наказателното поле, а Жерар Пике засече с глава за 1:0.

Освен това иберийците записаха 13-и пореден двубой без поражение на еврофинали, като за последно загубиха преди 12 години с 0:1 от Португалия.

Отборът на Чехия започна добре мача, като се опита да покаже мощ в началните минути, но след 10-ата испанците поеха инициативата и започна често да се намества в наказателното поле на съперника. Петър Чех обаче се оказа почти непреодолим, с изключение на попадението.

В 17-ата минута Давид Силва центрира остро топката към Алваро Мората, но вратарят на Арсенал се намеси с вещина, въпреки удара отблизо. В 30-ата минута Андрес Иниеста изведе по прекрасен начин Алваро Мората, който стреля диагонално, но на сантиметри от вратата на Петър Чех.

Едва в края на полувремето чехите напомниха, че имат нападение, ударът на Несид обаче беше спасен от Давид де Хеа.

Испания започна много силно втората част, като при първата опасна ситуация Роман Хубник едва не си вкара автогол. Въпреки това Чехия не се отказа, в 66-ата минута Сеск Фабрегас изчисти топката буквално от голлинията след удар на Гебре Селасие.

Испания продължи да демонстрира своята игра, да налага натиск, на който чехите не издържаха в края, в 87-ата минута, когато Пике се разписа след удар с глава.

В самия край Владимир Дарида получи отлична възможност да изравни, след като се възползва от неубедителна изява на испанците в защита, но от десетина метра стреля право в Де Хеа, който изби.

В другия мач от Група D, който се игра в неделя, Хърватия победи с 1:0 Турция. По този начин Хърватия и Испания имат по 3 точки след първото завъртане в потока.