Домакинът на Световното първенство Русия елиминира Испания

Автор: Няма коментари Сподели:

Домакинът на Световното първенство Русия елиминира Испания след изпълнение на дузпи с 4:3 и влезе в 1/4 финалите на надпреварата.

Редовното време и продълженията завършиха 1:1, след като Испания поведе в срещата чрез автогол, а Русия изравни от дузпа. Мачът се игра на най-големия руски стадион “Лужники” пред 78 000 зрители.

Двубоят започна чудесно за Испания, която поведе с автогол на Сергей Игнашевич в 12-ата минута. След изпълнение на свободен удар опитният 38-годишен бранител направи всичко възможно топката да не попадне в Серхио Рамос, но тя се отклони от крака му и влезе в мрежата на Игор Акинфеев.

Днешният мач бе особен за Рамос, който излезе за 17-и път с националната фланелка на Мондиал и повтори рекорда на вратаря Икер Касияс. В 36-ата минута Александър Головин можеше да изравни, но топката мина на около метър встрани от вратата. Това бе първата добра възможност за домакините на турнира в мача, но малко след се отвори нова – при въздушна борба Жерард Пике игра с ръка в наказателното си поле и последва дузпа, а испанският бранител оспорва решението и получи жълт картон. Зад топката застана Артьом Дзюба и с мощен снаряд не даде шансове на Давид де Хеа – 1:1. Дзюба се разписа и в мачовете на Сборная срещу Саудитска Арабия и Египет от груповата фаза.

Испанците станаха по-активни в края на полувремето и в 45-ата минута Диего Коста се озова на опасна позиция, но Акинфеев отрази удара му. Сергей Игнашевич записа името си като най-възрастния автор на автогол в историята на световните шампионати.

През първата част отборът на Фернандо Йеро имаше териториално преимущество, но не създаваше много възможности, докато Русия реализира една от всичко двете си. В началните минути на втората част картината не се промени и испанците държаха повече топката, но трудно и рядко стигаха до противниковата врата.

В 60-ата на терена се появи любимецът на руските фенове Денис Черишев, който замени Александър Самедов. Малко след това пък в състава на испанците влезе Андрес Иниеста, който не бе в стартовия състав на Ла Фурия за първи път от юни 2010 г. В 82-ата минута испанците претендираха за дузпа за игра с ръка на руски футболист, но след кратка консултация между съдиите искането им не бе уважено. Две минути след това футболистите на Йеро бяха много близо до гола, но първо удар на Иниеста извън наказателното поле бе париран от Акинфеев, който отрази и последвалата добавка на Яго Аспас. Image title

Последваха продължения, първи на Световното първенство в Русия. Испанците продължиха да търсят гола, но така и не успяваха да пробият наситената руска отбрана. В 109-ата минута Родриго, който влезе на терена малко преди това и бе със свежи сили, след солова акция се озова сам срещу Акинфеев, който обаче предотврати сигурен гол във вратата си.

В 114-ата минута Испания поиска още един път дузпа за нарушение срещу Иско, но след преглед на видеоповторение на ситуацията такава не бе отсъдена. След това за радост на повечето от феновете на “Лужники” се пристъпи към изпълнение на дузпи.

За Испания точни бяха Андрес Иниеста, който хладнокръвно изпълни първата дузпа и Жерард Пике, за Русия първите две вкараха Фьодор Смолов и Сергей Игнашевич.

След това Коке направи пропуск, а по-късно Акинфеев спаси удар и на Яго Аспас и Русия ликува, а световният първенец от 2010 г. ще напусне турнира.

Русия ще спори за място в полуфиналите с Хърватия или Дания.

Предишна статия

БОСИЯ ДО ИВАЙЛО МОСКОВСКИ: „ГОСПОДИН ПРЕСТЪПНИК, ПАРДОН, МИНИСТЪР, КЪДЕ Е ПРОТОКОЛА ОТ СРЕЩАТА МИ С ВАС?!“