Реал пренаписа историята след нов триумф в Шампионска лига…

Автор: Няма коментари Сподели:

Испанският гранд Реал Мадрид влезе в историята като първият тим, който печели трофея в Шампионската лига в две поредни години. В изключителен финал, игран пред пълните трибуни на „Милениъм Стейдиъм“ в Кардиф, Кралския клуб се наложи с 4:1 над шампиона на Италия Ювентус. С две попадения за днешния успех се отличи звездата на Реал Кристиано Роналдо (20’, 64’), а по веднъж се разписаха Каземиро (61’) и Марко Асенсио (90’).

Image title

За „бианконерите” страхотен гол пък вкара Марио Манджукич (27’). Така „белите” завоюваха рекорден 12-и трофей от надпреварата и общо 3-и в последните 4 години. От своя страна Юве, който е двукратен носител на трофея (1985, 1996), загуби пети пореден финал и общо седми в турнира. За последно торинци спореха за титлата през 2015, когато загубиха от другия испански гранд – Барселона.

С днешното поражение тимът на Масимилиано Алегри се сбогува и с мечтата за исторически требъл през сезона. Двата тима изиграха вълнуващо първо полувреме, в което зрителите видяха много атакуващ футбол и атрактивни отигравания. Началните минути на срещата бяха за състава на Ювентус, който започна много по-активно. Торинци разиграваха топката със самочувствие и няколко пъти опитаха да застрашат вратата на Кейлор Навас.

Image title

Първата възможност за тях дойде още в 4-ата минута, когато Гонсало Игуаин се измъкна майсторски от защитата на “белите” и с удар от близо 25 метра опита да изненада Навас, който въпреки лекото колебание в първия момент улови топката. Само три минути по-късно костариканският страж на Реал отново трябваше да се намесва – този път след далечен удар на Миралем Пянич.

Босненският национал много мощно от границата на наказателното поле, но с отличен плонж Навас спаси. Постепенно играчите на Зинедин Зидан успяха да изравнят играта и на свой ред да погледнат по-смело към вратата на Джанлуиджи Буфон. Така се стигна до 20-ата минута, при която суперзвездата на Кралския клуб Кристиано Роналдо завърши отлична контра на своя тим и с прецизен удар в долния десен ъгъл откри резултата във финала, реализирайки 11-ия си гол в надпреварата този сезон. Image title

Радостта на мадридчани обаче трая твърде кратко, след като само седем минути по-късно резултатът бе изравнен. Левият бранител на Юве Алекс Сандро напредна по фланга и центрира остро в наказателното поле на Реал, където Игуаин майсторски овладя на гърди и подаде към свободния Марио Манджукич. Хърватският нападател пое топката и с брилянтен ножичен удар направи безпомощен Кейлор Навас за 1:1.

До края на полувремето и двата тима продължиха да играят на високи обороти, но до нови попадения не се стигна. Второто полувреме започна със сериозен натиск за играчите на Реал, които още в началните минути опитаха да притиснат съперника. В 54-ата минута Лука Модрич шутира мощно от границата на наказателното поле, но Буфон бе безпогрешен и спаси.

В 61-ата минута обаче легендата на Юве и Италия капитулира, след като удар на Каземиро от близо 30 метра рикошира в крака на Сами Кедира и влетя неспасяемо във вратата на Юве. Само три минути по-късно испанците до голяма степен решиха всичко в своя полза с трети гол. Той отново бе дело на Кристиано Роналдо, който се разписа след страхотна асистенция на Лука Модрич.

В оставащите минути до края ситуацията на Ювентус се утежни допълнително, след като в 84-ата минута влезлият като резерва Хуан Куадрадо си изкара глупав червен, оставяйки своя тим с човек по-малко. Реал се възползва по отличен начин от численото си превъзходство и в заключителните минути стигна до четвърти гол, дело на резервата Марко Асенсио, който оформи крайното 4:1 за Кралския клуб. БГНЕС