Уникален Григор Димитров победи Ник Кирьос…

Автор: Няма коментари Сподели:

Най-добрият български тенисист Григор Димитров постигна поредна изключителна победа. Гришо се класира за четвъртфиналите на Australian Open, след като победи представителя на домакините Ник Кирьос с 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4) в мач, продължил 3 часа и 27 минути.

Българската звезда ще се изправи срещу Кайл Едмунд от Великобритания в следващия си мач.

Играта на третия в света бе коренно различна от последните му два мача, когато изпитваше проблеми. Срещу Кирьос той показа различно ниво и имаше нужда от това, за да пречупи австралиеца, който също игра много силно.

Григор трябваше да се справя с 36 аса на съперника, но бе изключително стабилен във важните моменти пред около 15 000 зрители на “Род Лейвър Арина”.