НА НАШИJОТ ПРЕМИЕР МУ ПАДНАЛА ГЛАВАТА

17 Юни, 2018
0 коментара

Заев и Ципрас били заслужавали Нобелова награда за мир.

Неблагодарна работа. Цялата работа свърши нашиjот премиер.

Даже им е спал на Нобеловите награди.

Ето какво пишат макетата:

„Бугарскиот премиер Бојко Борисов заспа на церемонијата на врачувањето на Нобеловата награда за мир на Европската унија што се одржа во понеделникот во Осло. Борисов признал дека за време на врачувањето на наградата “му паднала главата“, изјавувајќи: “Имајте предвид дека многу работам и многу се заморувам“.

Му паднала главата.

БОГОМИЛ БОНЕВ                                                      Богомил Бонев                 http://afera.bg

                                                                         бивш министър на МВР

ЕТИКЕТИ: България.;

Коментари

Все още няма коментари. Бъди първи!

Добави коментар


Тракийски свят не толерира обидни коментари и спам. Некоректни коментари ще бъдат изтривани.